sportVESTI

Trofej Srbije “Dunav kup”, tri medalje za KK “Milanovac”

U nedelju je u Novom Sadu održan jedan od tri Trofeja Srbije u karateu za poletarce, pionire i nade pod nazivom “Dunav kup”.
Ovo takmičenje okupilo je najbolje mlade sportiste iz regiona, a učešće je uzelo oko 700 takmičara iz 80 klubova iz sedam zemalja. Karate klub “Milanovac” nastupio je sa svoja četiri takmičara u katama i borbama. Posle veoma kvalitetnih mečeva protiv takmičara iz Slovačke, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije, mladi milanovčani uspeli su da osvoje tri veoma vredne medalje i to jednu srebrnu i dve bronzane.

Srebrnu medalju osvojila je Ružica Petrović u katama u kategoriji ženske nade apsolutni nivo, pobedivši predstavnice Hrvatske, Slovačke i Srbije, dok je u finalu u odličnom meču sudijska odluka bila 2:1.
Bronzanu medalju osvojio je kata tim ženskih nada u sastavu Ružica Petrović, Sunčica Milinković i Ana Zarić. One su stigle do polufinala gde su zastale protiv direktnih konkurentkinja sa kojima su se nadmetale za ulazak u reprezentaciju u ovoj kategoriji, inače tima od koga su poražene u finalu Prvenstva Srbije, ali i pobedile na nedavno održanom Trofeju Srbije “Zlatni pojas”.
Do bronzane medalje u borbama uspela je da stigne Ružica Petrović u kategoriji ženskih nada -35 kg, koja je pobedivši sve mečeve stigla do polufinala, gde se sastala sa reprezentativkom Bosne i Hercegovine, koja je u poslednjim trenucima uspela da preokrene rezultat i meč završi rezultatom 7:6.

Sjajan nastup u borbama imao je Petar Petrović, koji u veoma jakom meču u prvom kolu ipak nije uspeo da savlada reprezentativca Hrvatske, pa je ovog puta ostao bez medalje.