gornji milanovacsport

Takovo bolje od Poleta

U 21. kolu Srpske lige – Zapad fudbaleri Takova su juče na domaćem terenu pobedili ekipu “Polet” iz Ljubića rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu Takovo je bilo za nijansu bolje. Imali su nekoliko šansi za gol, dok je Polet pokušavao da ugrozi gol domaćina iz kontranapada.

Start drugog poluvremena pripao je domaćinima koji su bili rešeni u nameri da osvoje sva tri boda. Upornost se isplatila u 71. minutu kada je Mirković, nakon centaršuta Jočovića, uspeo da savlada Spasojevića i doveo Takovo do zaslužene prednosti. Nakon pogotka gosti su pokušali da izjednače, ali je domaća ekipa uspela da odbrani svoj gol i dođe do veoma važne pobede.

Ovo su nam veoma bitna tri boda. Posle nerešenog ishoda u prošlom kolu skupili smo snage i želeli da dođemo do pobede, a ovaj trijumf pokazuje da iz kola u kolo igramo sve bolje. Momci su pokazali karakter i odigrali odličnu utakmicu. Čestitam i ekipi Poleta na fer i korektnoj igri. Mi u narednom kolu gostujemo i idemo na pobedu – zaključio je kapiten FK “Takovo” Nikola Grković.

kapiten FK “Takovo” Nikola Grković

Nakon ove pobede Takovo se nalazi na 9. mestu na tabeli Srpske lige Zapad, a u narednom kolu 13. aprila igra u gostima sa ekipom Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi.