gornji milanovacsport

Stefan Agović prvak države u trostavu vazdušnom puškom

Juniorsko prvenstvo Srbije na 10, 25 i 50m u streljaštvu održano je prošlog vikenda u Novom Sadu, a na njemu je nastupilo i 9 milanovačkih strelaca. Od njih se najviše istakao Stefan Agović koji je pojedinačno osvojio zlatnu medalju, a sa svojim klupskim drugovima Davidom Aćimovićem i Lukom Đinićem oborio nacionalni rekord sa 1706 krugova, čime su zauzeli prvo mesto.

U ženskoj konkurenciji Anđelija Stevanović, Una Minić i Tijana Mijatović zauzele su drugo mesto za samo dva kruga razlike od prvoplasiranog Jedinstva.

U malokalibarskoj konkurenciji prvi put nastupile su Anđela Stevanović, Eleonora Radulović i Marta Novović i pored jake konkurencije uspele da zauzmu izvanredno drugo mesto.

Sledeće nedelje strelci SD „Dragan Jevtić – Škepo“ nastupiće na međunarodnom takmičenju Novi Sad Grand Prix gde će se suočiti sa strelcima iz celog sveta.