gornji milanovacsport

Metalac dobar u remiju u Novom Sadu, ipak strepnja za opstanak ostaje do samog kraja

Fudbaleri Metalca prikazali su juče po podne solidnu igru na terenu novosadskog protivnika,Proletera, u derbiju začelja tabele koji je završen nerešeno 0-0, čime su došli do svog 30. osvojenog boda u prvenstvu Srbije.

Ipak, Metalac se tim rezultatom nije odvojio od dna tabele, u naredna tri kola imaće prilike da ugosti Novi Pazar i Mladost i da gostuje Radničkom iz Kragujevca, u apsolutno suženom manevarskom prostoru za opstanak.

Motiva nije manjkalo momcima iz Gornjeg Milanovca koji su bili apsolutno svesni da je svaka greška skupo plativa u Novom Sadu, ali realizacija nije bila na nivou.

Dve najbolje prilike imali su Grbović pred kraj prvog i Filip Stuparević na samom kraju drugog poluvremena, ali su obe šanse otišle u nepovrat.

Milanovčanima ostaju još tri kola do kraja i grčevita borba, a prvi naredni protivnik je Novi Pazar koji je ušao u fantastičnu formu.

Izvrsni golman Metalca, Dušan Marković, odbranio je već viđen gol Nikole Ninkovića u drugom poluvremenu nakon udarca sa distance čime je po ko zna koji put potvrdio da se radi o jednom od najboljih čuvara mreže u Srbiji.

Prvi trener Milija Žižić rekao je na kraju susreta da je višak tenzije malo paralisao igrače oba tima da prikažu više ali da je viđena velika disciplina na obe strane.

„Ponosan sam na momke što su izdržali pritisak, mogu da žalim za tri boda, na kraju smo imali tu veliku šansu ali idemo dalje i okrećemo se narednom rivalu”, izjavio je Žižić.

U subotu, 7. maja, u 19 sati, pored Despotovice, Metalac čeka Novopazarce u meču „biti ili ne biti”.