gornji milanovacsport

Fantastična utakmica na stadionu Metalca

Srbija vodila 3:1, gubila 3:4 i na kraju pobedila 5:4

Mlada reprezentacija Srbije je sinoć na stadionu Metalca u prijateljskoj utakmici savladala vršnjake iz Italije rezultatom 5:4 (1:1).

Italija je na ovom meču slovila za favorita. U prvom poluvremenu bila je bolji protivnik i povela tek u 34. minutu, jer je na golu Srbije bio odličan Luka Lijeskić, koji je predhodno odbranio tri zicera. Naši fudbaleri dolaze do izjednačenja u 44. minutu golom Marka Mladenovića i dobijaju potrebno samopuzdanje.

Drugo poluvreme počelo je idealno. Bilo je potrebno samo 28 sekundi da Srbija povede sa 2:1, strelac je bio Jovan Mijatović. U 58. minutu naši dolaze do prednosti od 3:1 još jednim pogotkom Marka Mladenovića. Italijani onda pokazuju zašto su favoriti na ovoj utakmici, bilo im je potrebno samo osam minuta da postignu tri gola i preokrenu rezultat. U 72. minutu posle jeftino dosuđenog penala smanjuju na 3:2, igrao se 77. minut kada su izjednačili golom Lorenca Anhelea, a potpuni preokret donosi Luka Lipani u 80. minutu. Međutim, Srbija je u 86. minutu izjednačila na 4:4 golom Alekseja Vukičevića, ali to nije bilo sve. Za kraj ove fantastične utakmice, pobrinuo se Jovan Mijatović postigavši spektakularni gol volejčinom za pobedu “orlića”.

Publika je dugo stajala na nogama kako bi aplauzom i ovacijama pozdravila naše mlade reprezentativce, koji su pokazali veliku želju za pobedom i zalaganje do poslednjeg sudijskog zvižduka. Ovo je bila utakmica koja će se pamtiti i prepričavati još dugo, dugo vremena.