gornji milanovacsport

USPEŠAN VIKEND ZA RUKOMETNI KLUB OMLADINAC

Rukometni klub Omladinac je proteklog vikenda imao pune ruke posla. Sve tri takmičarske selekcije u svojim kategorija su izlazile na terene i zabeležile odlične rezultate.

Prvo su rukometaši Omladinca u subotu, 18. marta na drugom po redu turniru za selekciju M 14 ( dečaci rođeni 2008 i mlađi ), gostovali u Novom Pazaru i odigrali dve jako dobre utakmice. Iako je ekipa na turnir opravdano otišla nekompletna, dečaci su dali sve od sebe i u prvoj utakmici slavili protiv domaćina, ekipe ,,RK Mokra Gora‘‘ rezultatom 21:18, dok su drugu izgubili od ekipe ,,RK Jagodina’’ rezultatom 15:14.
Naredni turnir i druženje je u Smederevu, 26.03.2023.god.

U nedelju, 19. marta, počev od 10h u ,,SRC BREZA’’, krenulo je nadmetanje u selekciji M12. RK Omladinac je preuzeo ulogu domaćina i organizatora drugog po redu turnira za dečake rođene 2010. i mlađi. Turnir je protekao u najboljem redu po rečima delegata i službenih lica, viđena je velika želja, borba i znanje na terenu. Najmlađi rukometaši Omladinca zabeležili su obe pobede na turniru. Prvo je savladana ekipa ,,RK Šamot‘‘ rezultatom 19:04, a turnir su zatvorili pobedom nad ekipom ,,RK Novi Pazar‘‘ rezultatom 12:11.
Naredni turnir i druženje, zakazano je 23.marta u Valjevu.

Nedeljno rukometne veče zatvorili su seniori RK Omladinca pobedom u prvoj utakmici prolećnog dela DRL Zapad. Savladana je ekipa ,,RK Kruševac‘‘ rezultatom 24:21 ( poluvreme 15:09 ).

Od starta smo krenuli jako u odbrani, jer to je negde i ključ svega. Diktirali smo skoro celo prvo poluvreme našu igru, naš stil što je i dalo rezultata i prednost od 6 golova. Drugo poluvreme i pored pada koncentracije, uz dosta problema, grešaka, ali uz pomoć publike rešili smo u svoju korist. Očekivano je da negde bude problema i grešaka, ipak je prva utakmica posle pauze, ali činjenica je da se ekipa borila, podržavala i na kraju zasluženo pobedila. Ovom prilikom čestitam protivnicama na fer i korektnoj igri, mojoj ekipi na pobedi i publici na odzivu i velikoj podršci – kaže trener Nikola Mišković.

Naredno kolo je ,,derbi‘‘ prve dve ekipe na tabeli. Omladinci gostuju ekipi ,,RK Trepča‘’. Utakmica se igra za vikend 25/26.mart u Raškoj.