gornji milanovacsport

Takovo – Sloga BB 3:2

U 4. kolu Srpske lige Zapad, fudbaleri Takova su u subotu na svom terenu savladali ekipu Sloge iz Bajine Bašte rezultatom 3:2.

Prva pobeda u prvenstvu za izabranike Žarka Jovanovića izborena je posle odlične igre domaćina. Gosti su prvi zapretili, ali su domaći fudbaleri ubrzo preuzeli inicijativu i krenuli agresivnije na gol protivnika. Nagrada za zalaganje je stigla u 40. minutu kada je Dragan Mirković iz slobodnog udarca doveo Takovo do prednosti.

Početak drugog poluvremena je takođe protekao u dominaciji domaćina. Nakon odlicno izvedenog kornera, kapiten Grković je bio na pravom mestu i povisio rezultat na 2:0. Takovo je nastavilo sa napadima i posle odlične akcije domaćih fudbalera dosuđen je penal koji je realizovao Lukić. Kod rezultata 3:0, došlo je do opuštanja  i nakon greške golmana, Sloga smanjuje na 3:1, a da se uđe u neizvesnu završnicu meča, potrudio se Kostić koji je postigao drugi gol za goste. Sloga je nastavila sa napadima, ali bez konkretnog učinka.

Sledeći meč Takovo igra 10.09. u gostima, a protivnik je Sloga iz Požege.