gornji milanovacsport

FK Smederevo – FK Metalac

U 6. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije Metalac je u subotu izgubio na gostovanju od ekipe “Smederevo 1924” rezultatom 2:1.

Metalac je želeo da nastavi sa dobrom igrom prikazanom u predhodna dva kola. Utakmica je počela idealno, u 16. minutu dosuđen je penal koji je realizovao Marko Milinković. Nastavili su gostujući fudbaleri sa napadima, ali su domaćini došli do izjednačenja u 33. minutu nakon penala koji je realizovao Stefan Stevanović. U 43. minutu domaćini dolaze do potpunog preokreta, David Ivić je odlično prošao po levoj strani i pronašao Nikolu Dimitrijevića koji je uspeo da savlada Premovića.

U drugom poluvremenu videli smo potpunu inicijativu fudbalera Metalca. Prvo je Abel pokušao šutom, Mina Nazarit je dobro reagovao posle centaršuta Milinkovića, ali je Stahinja Jović odlično reagovao i sprečio izjednačenje. U finišu meča nedostajala je sreća kada je Bojan Aleksić pogodio prečku, a u poslednjim sekundama meča golman domaćina je fantastičnim odbranama sprečio Metalac da osvoji bod na teškom gostovanju.

Metalac narednog vikenda igra na domaćem terenu sa ekipom Mladost GAT.