gornji milanovacsport

Takovo pokleklo u nadoknadi vremena

U 18. kolu Srpske lige – Zapad fudbaleri Takova su u subotu na domaćem terenu izgubili sa 2:1 od lidera na tabeli ekipe “Borac 1926” iz Čačka.

Odlična utakmica i poseta na stadionu kraj Despotovice. Komšijski derbi pripao je lideru na tabeli Srpske lige Zapad ekipi Borca. U prvom poluvremenu su obe ekipe imale svoje šanse, ali golmani su bili na visini zadatka.

Drugo poluvreme donelo je dosta više golova i neizvesnosti. Takovo je povelo u 49. minutu autogolom nakon prodora i centaršuta Miloša Mijatovića. Isti igrač je par minuta kasnije imao još jednu šansu, ali je bio neprecizan. Gosti su u 62. minutu nakon prekida golom Pantića izjednačili na 1:1. Lideri na tabeli su nastavili sa napadima i stvorili još nekoliko šansi. Takovo je iz kontra napada imalo najbolju šansu da povede, ali je golman gostiju odlično reagovao. Pobedu Borcu u poslednjim trenucima meča u 95. minutu doneo je Drašković.

Takovo je pokazalo da može parirati ekipama sa vrha tabele, a svoje utiske izneo je Miloš Mijatović, igrač Takova

Veoma je teško nakon ovakvog poraza. Poveli smo, sve je išlo kako treba. Gosti su izjednačili u 62. minutu, a do pobede su došli u poslednjim sekundama utakmice i naravno da ostaje veliki žal za izgubljenim bodovima. Poslednjih 20-ak minuta su bili dosta bolji od nas, imali su dužu klupu i iskusnije igrače koji su ušli u drugom poluvremenu i mislim da je to presudilo na kraju – rekao je Mijatović.

Miloš Mijatović, igrač Takova

Inače ovo je i oproštajna utakmica Miloša Mijatovića koji će karijeru nastaviti u Kanadi. On je u poslednjih 10 godina odigrao 200 zvaničnih utakmica za Takovo i svakako će nedostajati kako klubu tako i navijačima.

Pre svega želim mojoj generaciji koja je ostala u klubu da nastavi da se bori i radi i znam da će osigurati opstanak ove sezone. Takođe, želim da se zahvalim i svim navijačima našeg kluba, da nastave da podržavaju ovaj klub, a ja ću se svakako vratiti jednog dana – zaključio je Mijatović.

Naredni meč fudbaleri Takova igraju 31. marta u gostima , a protivnik je ekipa “Vrelo Sport”.