gornji milanovacsport

OKK Takovo, pioniri ostvarili plasman na završni turnir

U subotu 20.04.2024. godine u Lučanima odigrana je uzvratna utakmica doigravanja za plasman na završni turnir pionirske regionalne lige zapadne Srbije, između OKK Takova i domaćina KK Mladost Junior. Pobeda i uspeh pionira Takova postignut je rezultatom 48:53 (11:12, 10:21, 20:08, 07:12). Vrlo neizvesna utakmica u kojoj je Ognjen Milićević odigrao kapitenski, najbolje do sada. U prvom poluvremenu postigao je 20 poena, ukupno 24. Pioniri Takova odigrali su prvo poluvreme dosta čvrsto u odbrani što je dalo rezultat poluvremena 21:33. U isto vreme, tri igrača iz prve petorke, na poluvremenu, imali su po tri lične greške. U drugom poluvremenu domaćini su izvršili maksimalni pritisak na prenosu lopte što je dovelo do izjednačenja na kraju treće četvrtine i vođstva domaćina na početku četvrte četvrtine. U tim trenucima svoj veliki doprinos i u napadu i u odbrani daju Pavle Mijatović, Vukašin Savić, Uroš Vujić. Veljko Korolejić je sa dva pametna faula u završnici doprineo da domaćini ne daju lake poene iz kontra napada. Na kraju, fer domaćini čestitali su boljoj ekipi Takova koji su to pokazali pobedivši u obe utakmice. Najviše poena postigao je Ognjen Milićević 24, slede Pavle Mijatović 10, Vukašin Savić 10, Uroš Vujić 7 i Lazar Soković 2 poena.

Danas je odlučeno da OKK Takovo bude domaćin završnog turnira na kome pored domaćina u učestvuju ekipe KK Zlatar iz Nove Varoši i OKK Šabac. Turnir će se odigrati u nedelju 28.04.2024. godine u hali “Breza”. Na programu su tri utakmice. Igra se po principu svako sa svakim. Početak prve utakmice u 11 časova, druge u 14 časova, treće u 17 časova. Raspored ekipa naknadno će se odrediti. Pozivamo Milanovčane da dođu i sportski podrže pionire Takova u borbi za pionirsku titulu u regionu zapadne Srbije.