gornji milanovacsport

U nedelju 03.03.2024. godine pioniri i kadeti OKK Takova odigrali su utakmice redovnog VI kola regionalne lige mlađih kategorija

Utakmice su igrane u Čačku.Pioniri su gostovali ekipi KK “Mladost 2”, kadeti su gostovali ekipi KK “Čačak 94”.
Pioniri su zabeležili i treću pobedu u proteklih sedam dana rezultatom 64:72 (14:12, 15:19, 13:22, 22:19). Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ipak pioniri Takova poluvreme su završili sa prednošću tri poena. U trećoj četvrtini ekipa Takova odigrala je još angažovanije i stekla prednost na kraju četvrtine nedostižnih dvanaest poena. Do kraja utakmice svi igrači dobili su priliku da daju svoj doprinos pobedi. Odličnu utakmicu odigrao je Ognjen Milićević postigavši 27 poena, pratili su ga Pavle Mijatović sa 16 poena i Lazar Soković sa 10 poena.
Kadeti OKK Takova doživeli su poraz rezultatom 63:49 (16:11, 13:12, 23:15, 11:11). Početak utakmice pripao je kadetima Takova koji su poveli 7:0. Domaćini su ogovorili serijom 8:0. U nastavku prvog poluvremena igrala se izjednačena utakmica, da bi domaćini u zadnjem minutu poluvremena stekli prednost šest poena.U nastavku utakmice domaćini su serijom trojki stekli prednost koju je bilo teško dostići. Treba reći da je ekipa Takova nastupila sa osam igrača. Nedostajalo je tri igrača koji su značajni u rotaciji. Kadeti su odigrali veoma borbeno i požrtvovano što govori i podatak da su izveli 17 slobodnih bacanja od kojih je realizovano samo šest. Tako loš procenat realizacije slobodnih bacanja, posledica velike potrošnje energije, i nekoliko promašenih zicera doprineo je porazu ekipe koja na kraju nije imala snage za nešto više. U ekipi Takova najviše poena postigao je Nikola Lečić 17, pratio ga je Danilo Vuković sa 12 poena.
U sledećem kolu pioniri OKK Takova gostuju ekipi KK “Mladost 1” iz Čačka, dok kadeti gostuju ekipi KK “MLADOST JUNIOR” iz Lučana.