gornji milanovacsport

Sjajan uspeh na Kupu Srbije za karatiste “Milanovca”

Tokom vikenda, u Čačku je održan finalni turnir Kupa Srbije u karateu za poletarce, pionire i nade. Tokom dva dana takmičenja učešće je uzelo preko 700 najboljih takmičara koji su prethodno ostvarili plasman u svojim regionima. Karate klub “Milanovac” imao je deset plasiranih takmičara u katama i borbama. Mladi karatisti “Milanovca” ponovo su ostvarili odličan rezultat osvojivši tri medalje i to dve zlatne i jednu srebrnu.

Šampionka Kupa Srbije za ovu godinu postala je Ružica Petrović, osvojivši zlatnu medalju u disciplini borbe u kategoriji pionirki 2012. godište -36 kg. Zlatnu medalju u borbama osvojio je i Petar Petrović u kategoriji muške nade 2011. godište -37 kg, postavši, takođe, osvajač državnog kupa. Njih dvoje su na taj način postali osvajači duple krune za ovu godinu, jer su prethodno osvojili zlatne medalje i na Prvenstvu Srbije.

Vicešampionka Kupa Srbije postala je Nina Joksić u disciplini kate u kategoriji ženske nade 2010. godište D klasa, osvojivši srebrnu medalju.

U veoma jakoj konkurenciji odlična peta mesta uz odlične nastupe zauzeli su Lenka Bradonjić, Aleksa Jovanović, Sunčica Milinković, Lazar Lazarević i kata tim pionirki u sastavu Lenka Bradonjić, Vanja Erović i Jasmina Jovičić, kojima je malo sportske sreće nedostajalo da se okite nekim od odličja zastavši u direktnim mečevima za medalju. Sedma mesta su zauzeli Jasmina Jovičić i Veljko Damljanović.