gornji milanovacsport

Rezultati sportskih dešavanja

U 11. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije “Metalac” je u subotu izgubio na domaćem terenu od ekipe “Indjija” rezultatom 2:0.

U 8. kolu Srpske lige – Zapad fudbaleri Takova su u nedelju na gostujućem terenu pobedili ekipu OFK “Mihajlovac” rezultatom 1:0.

Odbojkaši „Takova“ su u subotu u 1. kolu Superlige Srbije na domaćem terenu izgubili od ekipe  SPD “Radnički” iz Kragujevca sa 3:2 u setovima.

Dobra i borbena utakmica do poslednjeg poena. Dva puta su naši odbojkaši stizali prednost, ali je u petom setu gost imao više sreće i strpljenja i slavio sa 15:11.

Rukometaši “Omladinca” su u nedelju u okviru 1. kola Druge lige zapad u sportskoj hali Breza, ubedljivo savladali ekipu RK “Gučevo” iz Banje Koviljače rezultatom 35:22 (19:8).

Domaći rukometaši su odlično otvorili utakmicu. U 16. minutu su imali prednost od 10:1 i sigurnom igrom uvećavali razliku do kraja utakmice. Čak jedanaest domaćih igrača je postizalo golove, a za igrača utakmice proglašen je Andrija Paunović, prvotimac Omladinca.

U 1.kolu Prve lige zapad rukometašice “Metalac AD” su u petak u sportskoj hali Breza ubedljivo savladale ekipu “Košutnjak” iz Čačka rezultatom 39:22 (18:8).

Odlična igra naših rukometašica tokom celog meča. U prvom poluvremenu su čvrstom igrom u odbrani i sigurnom igrom u napadu napravile prednost. U drugom poluvremenu su nastavile sa odličnom igrom. Igračica utakmice je bila Mina Milošević sa 14 postignutih golova.

Metalac Koloradu je u petak na domaćem terenu u okviru 1. kola Treće futsal lige zapad, odigrao nerešeno 2:2 (0:1) sa ekipom “MB Namenska” iz Lučana.

Gosti su u prvom poluvremenu imali prednost nakon pogotka Srdjana Pantelića u 20. minutu. Metalac Kolorado je uspeo da preokrene rezultat golovima Stefana Dmitrovića u 22. i Vojina Jakšića u 35. minutu susreta. Kada se činilo da će sva tri boda ostati u Gornjem Milanovcu, Stefan Ristović je pogodio u 40. minutu za konačnih 2:2. Naši futsaleri odigrali su odličan meč i ovim rezultatom možda i najavili borbu za prvo mesto na tabeli, jer je “MB Namenska” glavni favorit u trećoj futsal ligi.

U subotu i nedelju je odigrano 9.kolo Moravičke okružne lige, a postignuti su sledeći rezultati:

08.10.   15:00   Zadrugar – Jedinstvo (P)   6:0

U subotu i nedelju u 7. kolu Opštinske lige Gornji Milanovac postignuti su sledeći rezultati:

07.10.   15:00   Backovac junajted – Velereč 94   1:1  (utakmica je odigrana u Svračkovcima)

08.10.   15:00   Napredak – Donja Vrbava   5:2

08.10.   15:00   Takovski ustanak – Jablanica   5:7

08.10.   15:00   Omladinac – Semedraž    0:1

08.10.   15:00   Brezak – Šilopaj   2:0

08.10.   15:00   Šumadija – Majdan   6:0