gornji milanovacsport

Počela regionalna košarkaška liga

U nedelju 05.11.2023. godine u sportskom centru “Breza” košarkaši OKK “Takovo” odigrali su dve utakmice u okviru regionalne lige mlađih kategorija.
Pioniri Takova sastali su se sa pionirima Mladost 2 iz Čačka. Rezultat utakmice je 80:48 (25:7, 16:12, 13:12, 26:17) u korist pionira OKK “Takovo”. Već u prvoj četvrtini videlo se da su domaćini trenera Zorana Milovanovića dominantniji što je i rezultat prve četvrtine pokazao. U nastavku utakmice, kako se prednost pionira Takova uvećavala, priliku da zaigraju dobili su svi igrači iz ekipe.

Foto/OKK Takovo
Kadeti Takova odigrali su utakmicu I kola sa ekipom kadeta “Čačak 94”. Rezultat utakmice je 69:87 (21:19, 06:29, 27:16, 15:23) u korist ekipe “Čačak 94”. Početak utakmice pripao je ekipi Takova koji su počeli utakmicu agažovano i u napadu i u odbrani. Gosti su uzvratili dobrom igrom, ali su domaćini trenera Filipa Radivojevića ipak završili prvu četvrtinu sa prednošću dva poena. U drugoj četvrtini desio se neočekivan pad u igri kadeta Takova prouzrokovan gubitkom agresivnosti u oba pravca koja ih je krasila na početku utakmice, što su gosti obilato iskoristili. U trećoj četvrtini domaćini su velikim angažovanjem uspeli da smanje rezultat na deset poena razlike. U poslednjoj četvertini kadeti Takova su nastavili da smanjuju rezultat i tako prišli na pet poena razlike sredinom četvrte deonice. Velika potrošnja energije u drugom poluvremenu dovelo je do toga da u poslednjih 4-5 minuta utakmice domaćini nisu imali snage za konačni preokret tako da su gosti pobedili sa ubedljivom razlikom koja nije odraz tolike razlike u kvalitetu. Kadeti Takova pokazali su karakter koji će ubuduće sigurno dati rezultat uz naporan i timski rad.

U II kolu pioniri Takova su domaćini ekipi “Mladost 1” iz Čačka. Utakmica se igra u petak 10.11.2023. godine u SC “Breza” sa početkom u 14 časova.
U II kolu kadeti Takova su domaćini ekipi “Mladost junior “iz Lučana. Utakmica se igra u četvrtak 09.11.2023. godine u SC “Breza” sa početkom u 15 časova.