gornji milanovacsport

Pobeda Metalca

U 28. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije “Metalac” je sinoć na domaćem terenu pobedio ekipu “Radnički” iz Novog Beograda rezultatom 2:0. Sigurna igra i vredna pobeda Metalca. Treća pobeda u poslednja četiri kola donosi veliku dozu samopouzdanja fudbalerima Metalca.

Savladan je Radnički koji nije uspeo da izdrži konstantan pritisak domaćina. Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja. Metalac je kontrolisao igru, ali nije uspeo da savlada Mateju Maslarevića.

Drugo poluvreme je počelo još jačim pritiskom domaćina i nakon nekoliko polušansi usledio je gol Save Arambašića u 70. minutu posle asistencije Abela Abaha. Isti igrač rešio je pitanje pobednika meča svojim drugim golom u 83. minutu nakon odlične reakcije i asistencije Brajana. Inače, dvostruki strelac je u igru ušao u 56. minutu.

Ovaj meč je bio od velikog značaja za nas zbog negativnog rezultata iz prošlog meča sa Jedinstvom. Prvo poluvreme smo odigrali malo lošije zbog tenzije i pritiska, jer smo morali da dobijemo ovu utakmicu. U drugom poluvremenu smo ušli sa više energije, uspeo sam da postignem dva gola i donesem mojoj ekipi tri boda što je u ovom momentu najbitnije. Od sutra se pripremamo za naredni meč u Leskovcu i nadamo se pozitivnom rezultatu – zaključio je Savo Arambašić, igrač FK “Metalca”.

Savo Arambašić, igrač FK Metalac

Ovom pobedom Metalac je zadržao razliku od pet bodova u odnosu na Slobodu iz Užica, a naredni meč igra u gostima protiv Dubočice.