drustvosport

OKK Takovo, pioniri, doigravanje

U nedelju 14. aprila 2024 godine u hali “Breza” odigrana je utakmica između pionira OKK Takova i pionira KK Mladost Junior iz Lučana. Prva od dve utakmice odigrana u okviru doigravanja pobednika treće i četvre grupe ligaškog dela takmičenja. Pobednik će izboriti pravo na učestvovanje na završnom turniru sa pobednicima ostala dva doigravanja. Pobednik završnog turnira biće ukupni pobednik regionalne pionirske lige.

Početak utakmice dve izjednačene ekipe pripao je ekipi Takova koji su posle pet minuta igre vodili rezultatom 14:02. U nastavku, gosti su presingom i jačom odbranom uspeli da anuliraju prednost Takova i da sa zvukom sirene postignu trojku i da na poluvreme odu sa prednošću od tri poena. Rezultat poluvremena 27:30.

U nastavku, gosti su nastavili u istom ritmu čime su stekli najveću prednost od osam poena. Činilo se da pioniri Takova neće imati snage da vrate rezultat u svoju korist jer plejmejker Milićević nije imao zamenu, Soković i Savić imali su nekoliko minuta odmora, Mijatović je izašao iz igre zbog povrede. Međutim, kada je bilo najpotrebnije pioniri Takova pokazali su karakter, smogli su snage da odigraju najbolje što znaju i uz neke taktičke promene trenera Zorana Milovanovića uspeli da preokrenu rezultat. Mijatović se uprkos povredi vratio u igru i pobeda pionira Takova bila je sve izvesnija. Na kraju rezultat utakmice 58:53 (17:15, 10:15, 15:09, 16:14). Najefikasniji kod domaćina bio je Ognjen Milićević sa 17, Vukašin Savić 15, Pavle Mijatović 12, Lazar Soković 10 poena.

Uzvratna utakmica igra se u subotu 20. aprila u Lučanima. Svaka pobeda i poraz manji od 5 poena razlike znači plasman na završni turnir.