sportVESTI

OKK Takovo, izveštaji sa utakmica pioniri – zaostale utakmice

Tokom prethodnog vikenda pioniri OKK “Takovo” odigrali su dve zaostale utakmice jesenjeg dela prvenstva regionalne lige mlađih kategorija.

Foto/OKK “Takovo”

U subotu 24.02.2024 godine rival je bila ekipa pionira KK “GM 032” iz našeg grada. Rezultat je glasio KK “GM032”-OKK “Takovo” 40:74 (01:20, 11:22, 15:14, 13:18). Od samog starta utakmice pioniri Takova agresivnom odbranom i presingom naterali su pionire GM 032 na veći broj grešaka što je rezultiralo lake poene u napadu. Početkom drugog poluvremena viđena je ravnopravnija igra da bi na kraju pioniri Takova ponovo odigrali angažovanije i povećali prednost iz prvog poluvremena. U ekipi Takova najefikasniji bio je Mijatović sa 27 poena. Pratili su ga Soković 14, Savić 10, Milićević 9 poena. U ekipi KK GM 032 najefikasniji bio je Radojičić sa 12 poena.

U nedelju 25.02.2024. godine odigrana je utakmica protiv ekipe KK “Železničar” iz Čačka. Najslabija ekipa lige nije uspela da pruži značajniji otpor ekipi KK “Takovo”. Rezultat je glasio OKK “Takovo”-KK “Železničar” 90:29 (29:05, 16:02, 26:09, 19:13). Najefikasniji u ekipi Takova bio je Soković sa 23 poena, Milićević 16, Savić 12 poena.

Sledećeg vikenda počinje prolećni deo prvenstva za kadete i pionire Takova. Pioniri sastaju se sa ekipom “Mladost 2” iz Čačka, kadeti se sastaju sa ekipom “Čačak 94”. Obe utakmice igraju se u Čačku u terminu koji će biti naknadno određen.