gornji milanovacsport

OKK Takovo, izveštaji sa utakmica pioniri i kadeti redovno IX kolo

U okviru redovnog IX kola regionalne lige mlađih kategorija, u subotu 23.03.2024. godine kadeti OKK Takova gostovali su ekipi Borca u Čačku. Dan kasnije, takođe u Čačku, pioniri OKK Takova gostovali su ekipi KK Železničar.

Kadeti Takova izgubili su od lidera lige Borca rezultatom 95:53 (30:07, 21:16, 26:07, 18:23). Utakmicu su počeli isuviše mlako u odbrani i stegnuto u napadu respektujući protivnika koji je već u prvoj četvrtini stekao veliku prednost. U nastavku, igra kadeta je bila dosta kvalitetnija čime su pokazali da mogu da se nose sa ekipom Borca. U četvroj četvrtini kadeti su odigrali maksimalno angažovano u odbrani i efikasno u napadu onako kako je trebalo da igraju celu utakmicu. Najefikasniji u ekipi Takova bio je Danilo Vuković sa 18 poena, pratili su ga Nikola Jovanović sa 13 poena i Nikola Lečić sa 12 poena. Ovom utakmicom kadeti su završili zvanične ligaške utakmice jer su u sledećem kolu slobodni.

Pioniri Takova odigrali su utakmicu protiv najslabije ekipe u ligi koja fizički nije mogla da parira gostima što i rezultat pokazuje 14:108 (05:31, 04:24, 05:31, 00:22) u korist Takova. Svi igrači Takova upisali su se u listu strelaca. Više prilike da igraju dobili su igrači koji su do sada imali manju minutažu. Najviše poena postigao je Lazar Soković 17, slede Uroš Vujić 16, Ognjen Milićević 13, Veljko Korolejić 12, Filip Jovović 12 poena. U sledećem kolu pioniri Takova su slobodni. U nastavku takmičenja kao najbolji u ligi pioniri igraju doigravanje sa najboljim ekipama iz drugih grupa. Termini i protivnici biće određeni kada se odigra poslednje kolo.