gornji milanovacsport

OKK Takovo, izveštaj sa utakmice kadeti IV kolo

U nedelju 26.11.2023. godine u hali SC “Breza” odigrana je utakmica IV kola regionalne košarkaške lige mlađih kategorija. Kadeti OKK Takova ugostili su kadete Borca iz Čačka. Rezultat utakmice 39:63 (10:17, 11:12, 11:17, 7:17) u korist ekipe Borca. Kadeti Takova u utakmicu ušli su daleko angažovanije i borbenije u odnosu na prethodnu utakmicu. Presingom iznuđeno je nekoliko ukradenih lopti, skokovi u odbrani i napadu dali su priliku za lake poene. Međutim neke prilike u kontra napadu nisu iskoričćene. Rezultat takvog pristupa igri bila je ravnopravna igra u prvom poluvremenu protiv atletski dominantnije ekipe iz Čačka koja nije pretočena u egal rezultat. U drugom poluvremenu košarkaši Takova nastavili su angažovano, međutim lične greške i umor uticale su na intezitet odbrane i koncetraciju u napadu najviše u četvrtoj četvrtini. Poenterski istakli su se Nikolić sa 10 poena, Lečić 9, Vujičić i Matić sa po 6 poena, Jovanović 4, Savić 2, Ilić 1 i Milosavljević 1.
Utakmica pionira Takova protiv Železničara iz Čačka je odložena. Termin odigravanja utakmice biće naknadno određen.
U sledećem V kolu kadeti i pioniri Takova su slobodni. Sledi pauza u prvenstvu do početka marta koja je planirana da se iskoristi za odigravanje što više prijateljskih trening utakmica.