gornji milanovacsport

Nove medalje za karate klub “Milanovac”

Karatisti karate kluba “Milanovac” ponovo su zablistali proteglog vikenda i ostvarili su veoma dobre rezultate. Na odlično organizovanom karate turniru u Beogradu, “Arena kup”, na kome je učesvovalo oko 560 takmičara iz 47 klubova iz Srbije i Makedonije, mladi milanovčani uspeli su da osvoje četiri veoma vredne medalje i to jednu zlatnu i tri srebrne.

Zlatnu medalju i pobednički pehar osvojila je Sunčica Milinković u katama u apsolutnoj kategoriji ženskih nada i na taj način je tog dan bila i najuspešniji takmičar kluba.

Posle četiri sjajna meča u borbama, srebrnu medalju je osvojila Ružica Petrović u kategoriji pionirki ispod 32 kg, kao i Lazar Lazarević koji je nanizao četiri pobede i zastao u finalu u kategoriji pionira do 45 kg. Srebrnu medalju u katama osvojila je i Nina Joksić u kategoriji ženskih nada u ED klasi.

Odlične nastupe imali su i Teodora Savković, Jovan Tanasković i Petar Petrović, ali im je mali falilo da se i ovog puta okite nekom od medalja.