gornji milanovacsport

Metalac ubedljiv protiv Vrščana

FK Metalac je juče u poslednjoj utakmici 3. kola Mocart Bet Prve lige Srbije pobedio FK Vršac sa 4:1 i prikazanom igrom opravdao ulogu favorita za plasman u viši rang. Meč je rešen u prvih pola sata igre.

Igrao se treći minut kada je Vasilije Đurić odličnim driblinzima i šutem pogodio za 1:0. U 6. minutu Filip Antonijević pokušava da duplira prednost, ali je golman gostiju Marković dobro intervenisao. Da Vrščani nisu došli da se brane i da nisu slučajno bez poraza u prva dva kola pokazali su u 17. i 20. minutu kada su opasno zapretili. Domaćini su krenuli još ofanzivnije i u 22. minutu duplirali prednost, Abel oduzima loptu, Đurić pronalazi Miloševa koji se odlično snalazi i postiže prvi gol u dresu Metalca. Posle prekida u 27. minutu Metalac dolazi do trećeg gola, strelac je Filip Bačkulja, a asistent je Lazar Milošev. U 36. minutu još jedna odlična šansa za domaćine. Vasilije Đurić pronalazi Miloševa i Antonijevića koji su zasmetali jedan drugome i na poluvreme se otišlo sa 3:0.

Drugo poluvreme donelo je još uzbuđenja. Vrščani su imali šansu u 59. minutu, a tri minuta kasnije Abel odličnim centaršutem pronalazi Miloševa koji odličnu partiju kruniše svojim drugim golom. Gosti su nastavili sa otvorenom igrom i to im se isplatilo u 65. minutu kada su posle odlične kombinacije došli do gola, Pavlov je pokušao da uposli Parađinu, a kapiten domaćih, Ilija Milićević, autogolom postavlja konačnih 4:1. U 88. minutu Mladen Lukić pogađa stativu, a dva minuta kasnije Ognjen Luković propušta šansu za još ubedljiviju pobedu.

Nenad Mijailović, trener gostiju, čestitao je Metalcu na zasluženoj pobedi, fenomenalnom ambijentu i dodao:

Uzroke ovako velikog poraza moramo da potražimo kada analiziramo ovu utakmicu. Možda je bolje kada se u jednoj utakmici desi više loših stvari, pa da budemo pametni u narednim utakmicama i pokažemo na ovaj poraz

Trener domaćina, Dejan Rađenović, je istakao da su se cele sedmice pripremali, da su za protivnika imali odličnu ekipu Vršca i da je zadovoljan kako su ušli u utakmicu

Igrači su uradili sve ono što smo dogovorili pre utakmice. Kada se ostvari ovakav rezultat mogu samo da čestitam mojim igračima. Moram da pohvalim ambijent na stadionu, očekivao sam veći broj  navijača i nadam se da će naredne utakmice biti posećenije, zaključio je strateg Metalca.

Ovom pobedom Metalac je preskočio FK Vršac i probio se na treće mesto na tabeli. Prvi je IMT sa devet bodova. Sledeći vikend Metalac ponovo igra na svom terenu 21.08., a protivnik je Radnički (SM).

METALAC – VRŠAC 4:1 (3:0)

Strelac – Đurić 3, Milošev 22 i 62, Bačkulja 27 – Milićević (ag)

Metalac: Mirković – Nikolić, Zdravković, Milićević, Bačkulja – Škorić (Milovanović), Fićović (Vujčić)- Antonijević, Đurić (Luković Ognjen), Abel (Lukić) – Milošev (Ratković)