sport

METALAC OPRAVDAO ULOGU FAVORITA

Fudbaleri Metalca su u subotu na domaćem terenu u prvom kolu Mocart bet Prve lige Srbije, pobedili Radnički iz Novog Beograda sa 2:0.

Motivisani domaćini su od samog starta krenuli ofanzivno i pokušali da u ranoj fazi utakmice dođu do prednosti, ali je odlični golman gostiju Ristić neutralisao sve pokušaje milanovčana u prvom poluvremenu.

U 20. minutu Đurić je šutirao pored gola posle odličnog prodora, a u 28. minutu isti igrač odlično pronalazi Miloševa koji šutira u golmana i propušta izglednu šansu za gol na debiju u dresu Metalca. U 34. minutu Abel iskosa šutira, ali je golman gostiju ponovo bio na pravom mestu. U prvom poluvremenu se gost branio i igrao disciplinovano, čekao je šansu iz kontre, ali su sve pokušaje gosta zaustavili defanzivci Metalca.

U 49. minutu, Nedeljković iz Radničkog je zbog simuliranja dobio drugi žuti i tako svoj tim doveo u još težu situaciju. Domaćini su nastavili sa napadima. Igrao se 52. minut kad je Bačkulja sa desne strane asistirao Škoriću koji je sutirao pored gola. U 70. minutu šut Miloševa ponovo zaustavlja raspoloženi golman gostiju Ristić, koji je dva minuta kasnije odbranio šut i Ratkoviću, još jednom debitantu u timu Metalca. Radnički je prvi put zapretio u 80. minutu kada je Jevremović uputio nezgodan šut koji je završio tik iznad prečke Mirkovića. Novu šansu za vođstvo domaćini su imali u 84. minutu, Bačkulja je pronašao Đurića kome je Ristić odbranio šut, lopta se odbija do Antonijevića koji šutira dobro, ali je Trajković sa gol linije izbacuje u korner. U 86. minutu posle kornera isti igrači su u prvom planu. Lopta se odbija do Antonijevića koji šutira ka golu Radničkog, a Trajković blokira rukom, sudija Jeknić se nije dvoumio i pokazao na belu tačku. Usledili su protesti gostujućih igrača, a Ristić, koji je do tog trenutka bio najbolji akter meča, dobija drugi žuti karton zbog protesta. Đurić je iz penala doneo zasluženo vođstvo Metalcu i veliku radost milanovačkoj publici koja je sve vreme bila uz svoje igrače. Sa dva igrača više Metalac je nastavio sa napadima i u 98. minutu duplirao prednost, Ratković je asistirao Đuriću koji je svojim drugim golom i odličnom partijom stavio tačku na jedan uzbudljiv meč.

“Čestitao bih publici koja je bila više nego korektna. Metalac je bio dosta bolji protivnik, zasluženo je pobedio, naš najbolji igrač je bio golman, odbranio je sve što je mogao. Celo drugo poluvreme smo imali igrača manje i nismo mogli da pariramo Metalcu”, izjavio je Miloš Joksić, šef stručnog štaba gostujuće ekipe.

“Metalac je bio bolji tim ma terenu, promašili smo ono što se teško promašuje, znao sam da će ovo biti teška utakmica jer je Radnički jedna dobra i organizovana ekipa, čestitam mojim momcima, zahvaljujem se divnoj publici koja je bila iz nas celu utakmicu i idemo dalje, čeka nas dugo prvenstvo i još teških mečeva”, rekao je Dejan Rađenović,  šef stručnog štaba Metalca.

Sledeći meč Metalac igra 06.08. u gostima. Protivnik je Inđija.

METALAC – RADNIČKI (NB) 2:0 (0:0)

Strelac – Đurić 90+2, 90+8

Metalac: Mirković – Antonijević, Zdravković, Milićević, Bačkulja – Škorić, Fićović – Živanović (Ratković), Đurić, Abel (Lukić) – Milošev (Luković)