gornji milanovacsport

Metalac – Loznica 0:1

Fudbaleri Metalca su sinoć u 6.vanrednom kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, izgubili na svom terenu od ekipe FK Loznica rezultatom 0:1.

Od samog starta utakmice, domaći fudbaleri kreću na gol protivnika. U 16. minutu je poništen gol Miloševu zbog navodnog ofsajda. Dva minuta kasnije još jedna dobra šansa za domaćine, ali je odlična odbrana gostiju bila na visini zadatka. Ekipa Loznice je igrala čvrstu odbranu i pokušavala da ugrozi gol Metalca iz kontranapada i posle prekida. Igrao se 22. minut kada je odlični Nikola Mirković odbranio šut Dobrijevića, a gosti dolaze do gola u 23. minutu kada je šut Damnjanovića zakačio Bačkulju i prevario golmana Metalca. U 43. minutu golman Loznice zaustavlja odličan šut Fićovića.

Drugo poluvreme je počelo dominacijom domaćina, Milićević je u 54. minutu propustio šansu za izjednačenje, a gosti su par minuta kasnije iz kontranapada pogodili stativu. Lazar Milošev je u 74. minutu dobro šutirao, ali se ponovo istakao golman gostiju, Darko Vukašinović. Do kraja utakmice gostujući fudbaleri su neutralisali svaku pretnju po njihov gol i kući otišli sa sva tri boda.

Fudbaleri Loznice su u Gornji Milanovac došli sa jasnim ciljem, da čvrstom i disciplinovanom odbranom zaustave Metalac. Trener Loznice, Miodrag Anđelković, rekao je da je Metalac jedan od najboljih timova u ligi i dodao:

“Čekali smo da iz kontranapada damo gol, Uroš Damnjanović je dao taj gol i tako smo zatvorili utakmicu. Držali su loptu 70-75 posto, ali smo mi iskoristili našu šansu i iznenadili ih. Čestitam mojoj ekipi na zalaganju i pobedi, a ekipi Metalca na fenomenalnoj igri.”

Pomoćni trener Metalca, Zoran Stojanović, čestitao je gostima na pobedi. Posle odličnih partija na startu prvenstva, desilo se opuštanje, na nama je da naučimo nešto iz ovakvih utakmica, jer ne sme biti opuštanja protiv “slabijih” timova i dodao:

“To što smo imali 70 posto poseda lopte, je možda njihova taktika, a možda i većini timova koji će doći u Gornji Milanovac. Mi moramo da se sa time borimo, da se spremamo za tu vrstu igre. Idemo dalje, ima još dosta utakmica do kraja.”

Metalac je ovim porazom pao na 4. mesto na tabeli, a šansu za popravni imaće u nedelju 04.09. protiv ekipe Rada u gostima.