Uncategorized

Karate klub “Milanovac” najuspešniji klub na “Trofeju Raška”

U nedelju su u Raški održana dva važna događaja u karateu. Za poletarce, pionire i nade održan je prestižni karate turnir “Trofej Raška 2023” na kome je učestvovalo oko 40 klubova iz Crne Gore i Srbije, dok je za kadete, juniore i seniore održan Kup uže Srbije. Karate klub “Milanovac” je na oba takmičenja imao svoje predstavnike, a milanovački karatisti su uz sjajne nastupe ostvarili i odlične rezultate. Na “Trofeju Raška” 14 takmičara “Milanovca” uspeli su da osvoje 13 medalja u katama i borbama i to čak devet zlatnih, dve srebrne i dve bronzane.

Zlatne medalje u katama osvojili su Lenka Bradonjić, Bogdan Janković, Jasmina Jovičić, Sunčica Milinković, kata tim poletarki u sastavu Jasmina Jovičić, Lenka Bradonjić i Radovan Marković, kao i kata tim poletaraca u sastavu Bogdan Janković, Jasmina Jovičić i Lazar Lazarević. U borbama zlatne medalje su osvojili su Ružica Petrović, Petar Petrović i tim pionira u sastavu Lazar Lazarević, Ognjen Vesović i Jovan Tanasković. Do srebrne medalje u svojim kategorijama došli su Radovan Marković i Lazar Ristović u disciplini kate, dok su se bronzom okitili Teodora Savković u katama, kao i Lazar Lazarević u borbama. Ovim rezultatom karate klub “Milanovac” osvojio je i pobednički pehar kao najuspešniji klub na turniru. Dobre nastupe na turniru imali su i najmlađi takmičar Petar Ristović u katama, kao i Ognjen Vesović, Jovan Tanasković i Veljko Damljanović u pojedinačnim nastupima u borbama, koji su ovog puta ostali na korak do medalje.

Na Kupu uže Srbije nastupio je kadet Bogdan Strugarević u borbama, koji je u kategoriji -52 kg uspeo da osvoji bronzanu medalju i stekne plasman na Kup Srbije, koji će biti održan sledećeg vikenda u Beočinu.