gornji milanovacsport

Anđelija Stevanović opravdala status favorita

Finale Kupa SSS na koje se plasiralo 7 milanovačkih strelaca održano je prethodnog vikenda u Smederevu i u Novom Sadu.. Nakon tri kola na Finale Kupa u disciplini trostav 3h20 plasirali su se Anđelija Stevanović, Una Minić, Stefan Agović, David Aćimović i Filip Vranić, kao i u disciplini malokalibarski pištolj na 25m Eleonora Radulović i Marta Novović.

U disciplini trostav 3h20 naši strelci uzeli su jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju. Stevanovićeva, koja je bila najuspešnija u prva dva kvalifikaciona kola, bila je jedna od favoritkinja za tron. Postigla je najbolji rezulat dana – 590 krugova i trijumfovala ispred Ive Rakonjac (Pančevo) i Teodore Hakač (Jedinstvo). Njen klubski drug David Aćimović osvojio je bronzanu medalju sa rezultatom od 575 krugova. U disciplini malokalibarski pištolj Eleonora Radulović uzela je srebro u juniorskoj konkurenciji, dok je nakon seniorskog finala zauzela treće mesto.

Milanovačke strelce u obe discipline krajem jula očekuje državno prvenstvo u Novom Sadu.