gornji milanovacsport

Abel i Žakula režirali preokret

U 25. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije “Metalac” je u nedelju na domaćem terenu pobedio ekipu GFK “Sloboda” iz Užica rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu Metalac je imao veći posed lopte, ali ponovo nije bilo koncentracije u završnici. Igrao se 18. minut kada je Jovičić nespretno reagovao u svom šesnaestercu i poklonio penal gostima. Vladimir Silađi je bio precizan sa bele tačke i doneo Slobodi prednost. Domaćini su imali više od igre i u 41. minutu je dosuđen penal u korist Metalca, ali Savo Arambašić nije uspeo da poravna rezultat.

U drugom poluvremenu su domaćini nastavili sa atakovanjem na gol Slobode i u 49. minutu je stigla nagrada. Žakula je asistirao Abelu koji je fantastičnim šutem izjednačio na 1:1. Metalac je krenuo još ofanzivnije i u 60. minutu dolazi do prednosti od 2:1. Abel je odlično prošao po desnoj strani i asistirao Žakuli koji je preciznim šutem savladao Luku Savića. Do kraja utakmice je Metalac imao šansu za još ubedljiviju pobedu, ali nisu iskoristili nekoliko izglednih šansi, dok su defanzivci uspeli da zaustave sve pokušaje gostiju.

– Na poluvremenu smo se dogovorili da u nastavku meča moramo odigrati bolje, jer smo kvalitetnija ekipa od Slobode. Isplatio se naš trud i uspeli smo da preokrenemo rezultat. Svi igrači su dali svoj maksimum. Dobro i naporno treniramo, a nadam se da ćemo i u narednom kolu pokazati svoj kvalitet i uzeti sva tri boda na gostovanju – zaključio je defanzivac “Metalca”, Filip Bačkulja.

Filip Bačkulja, igrač FK”Metalac”

Metalac je na 12. mestu na tabeli Prve lige Srbije, a u narednom kolu gostuje ekipi “Inđija”.