kulturaVESTI

Otvaranje izložbe radova sa Sedme Trojičke likovne kolonije

U četvrtak 4. juna, u 13.00 časova u holu velike sale Doma kulture, bioće otvaranje izložbe slika nastalih na sedmoj “Trojičkoj likovnoj koloniji”. koje je održana 5 do 8. juna prošle godine.
 Kolonija koja je tradicionalno posvećena obeležavanju slave našeg grada i hrama Svete Trojice, prošle godine bila je posvećena o obeležavanj 210 godina od Takovskog ustanka. Učešće je uzelo petnaestoro slikara iz Kosjerića, Čačka i Gornjeg Milanovca, a pridružio nam se i Dragiša Pavlović, koji trenutno živi i radi u dalekoj Australiji.
U okviru otvaranja izložbe, biće uručena Povelja “BrankoNikolić- Popić”, koju naše udruženje tradicionalno dodeljuje evo već šestu godinu, za doprinos razvoju amaterizma u kulturi Gornjeg Milanovca.
U programu otvaranja izložbe nastupiće zdravičar Milan Damljanović, pesnik  Milan Bojović i Mićo Satarić virtouz na fruli..
Postavka izložbe traje do 18. juna tako da će ljubitelji slikarstva,  imati priliku da uživaju  u 25 umetničkih dela naslikanih tehnikama ulja i akrila na platnu, duboreza i mozaika Branka Dimitrijevića, Dragan D. Mihailovića, Božidara Joksimovića, Mande Strugarević, Ane Žižović, Radomira Aranđelovića, Milete Pavlovića, Dušice Topalović, Borka Šainovića, Momira Labovića, Filipa Milojkovića, Dragiše Pavlovića, Biljane Nastić, Milana Bojovića i Ljubiše Stankovića.
GM PRESS

Slične vesti

Back to top button