sportVESTI

Strelci „Škepa“ obezbedili vizu za Prvenstvo Srbije

MESARCI (opština Vladimirci) / 11. april – Streljačka družina „Dragan Jevtić Škepo“ nastavila je seriju uspešnih nastupa na Regionalnom prvenstvu Centralne Srbije (region Zapad) u disciplini serijska vazdušna puška. Na takmičenju održanom u Mesarcima, milanovački strelci ostvarili su zapažene rezultate u svim kategorijama i potvrdili plasmane za predstojeće državno prvenstvo.

Pionirke: Ekipno srebro i srebro za Jovanovićevu

U kategoriji pionirki, ekipa SD „Škepo“ osvojila je drugo mesto ekipno i srebrnu medalju. U pojedinačnoj konkurenciji sjajan rezultat postigla je Dragana Jovanović, koja je sa 180 krugova (87 i 93) osvojila drugo mesto, zaostala za pobednicom samo jedan krug.

Strelci „Škepa“ obezbedili vizu za za Prvenstvo Srbije – ekipa pionirki – srebrna medalja.jpg

Ekipu pionirki činile su:
● Dragana Jovanović – 180 krugova
● Nađa Đorđević – 163 kruga
● Lena Milutinović – 162 kruga
Dobar nastup zabeležile su i Teodora Agović (162) i Tara Marković (144).

Pioniri: Ekipno srebro i zlato za Damljanovića

Odličan uspeh ostvarili su i pioniri, koji su ekipno osvojili drugo mesto, dok je u pojedinačnoj konkurenciji dominirao Todor Damljanović, osvojivši zlatnu medalju sa 178 krugova.

Sastav ekipe pionira:

● Todor Damljanović – 178 krugova
● Nikola Tanasković – 162 kruga
● Novak Marjanović – 151 krug
U ovoj kategoriji nastupio je i Vuk Brković sa 146 krugova.

Juniori i seniori: Potvrda kvaliteta kluba U kategoriji juniora, Petar Banović je rezultatom od 342 kruga izborio plasman na državno prvenstvo.

Seniorska ekipa SD „Škepo“ osvojila je drugo mesto ekipno, a istakli su se i u pojedinačnoj konkurenciji:

● Predrag Simović – 1. mesto (376 krugova)
● Srđan Simović – 3. mesto (357 krugova)
● Ilija Novović – 288 krugova

Strelci „Škepa“ obezbedili vizu za za Prvenstvo Srbije – seniori braća Simovići 1 i 3 mesto

Sledeća stanica: Lebane

Regionalno prvenstvo u Mesarcima bilo je važan kvalifikacioni korak za najznačajniji nastup u ovom delu sezone – Prvenstvo Srbije (B i C program). Zahvaljujući postignutim rezultatima, strelci SD „Dragan Jevtić Škepo“ putuju u Lebane (strelište „Gatos“), gde će 9. i 10. maja predstavljati klub i boriti se za najviša državna odličja.

 

 

 

GM PRESS/SD „Dragan Jevtić Škepo“

Slične vesti

Back to top button